Wyprawka szkolna za grosze


0

Koszty posłania dziecka do szkoły, które rodzice muszą ponosić we wrześniu są tak wysokie, że warto szukać rozsądnych sposobów na to, by je zmniejszyć. Jednym z nich jest zakup odzieży w second handzie. Obecnie większość z nich to egzemplarze niezniszczone i modne.

Stały import odzieży używanej dla dzieci i młodzieży

W sklepach takich można na stałe znaleźć odzież taką jak bluzy, spodnie, koszule czy koszulki, a także ubrania sportowe. Nie ma więc potrzeby robienia jednorazowych zakupów na początku roku szkolnego. Można to robić przez całe wakacje odwiedzając różne second handy w swoim mieście. Na jakie rzeczy zwracać uwagę?

Przede wszystkim dziś firmy zajmujące się importem odzieży używanej zwracają uwagę na to, by były to ubrania niezniszczone i bez trwałych plam oraz wyglądające jak nowe lub prawie nowe. Wybór więc nie jest zbyt trudny. Można do sklepu wybrać się razem z dzieckiem i kierować się względami estetycznymi, upodobaniami i rozmiarem oraz tym, czego dziecko potrzebuje.

Co kupić?

Z pewnością należałoby się wyposażyć w rzeczy, które dziecko będzie nosiło na co dzień, ale także na akademie czy dni szczególne. Tego na szczęście także w imporcie odzieży używanej nie brakuje. Na pewno trzeba będzie skompletować kilka par spodni oraz bluz i bluzek. Dziewczynki mogą chcieć posiadać w swojej kolekcji kilka sukienek. Na wychowanie fizyczne przyda się także dostosowany do tego strój.

Co ciekawe, firmy zajmujące się świadczeniem takich usług jak import odzieży używanej dostarczają do second handów także wysokiej jakości buty, które czasami nie były w ogóle noszone. Dodatkowo na zimę przydadzą się dodatki takie jak czapka i szalik oraz kurtki różnej grubości.

Dlaczego warto?

Na pewno ważny jest aspekt cenowy, ponieważ na całej wyprawce w ten sposób można oszczędzić nawet do kilkuset złotych. W ten sposób uczymy też dziecko oszczędności oraz gospodarności. Jest to też doskonała okazja do tego, by pokazać mu na czym polega ekologia.

Zakupy w sklepie z używana odzieżą mogą skłonić do rozmów na temat zaśmiecania ziemi, powtórnego wykorzystania przedmiotów oraz ochrony środowiska. Dziecko powinno wiedzieć, że nie chodzi tylko o finanse, ale także o dbałość o naszą planetę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win