Kiedy kupić strój kąpielowy?


0

Początek ciepłego lata, wczasy w pięknym miejscu wykupione, w marzeniach spaceruje się już brzegiem turkusowego morza o zachodzie słońca. Wystarczy jeszcze tylko się spakować i ruszyć ku przygodzie. No nie zupełnie, bo nagle okazuje się, że w przedwyjazdowej gorączce zapomniało się o zakupie kilku drobiazgów. I teraz, na szybko, bez potrzebnego czasu przeszukuje się strony internetowe lub odwiedza sklepy, by zakupić strój kąpielowy, klapki lub inny drobiazg.

Nie kupuj na ostatni moment!

Mogłoby się wydawać, że strój kąpielowy warto kupić krótko przed początkiem sezonu wakacyjnego, by był nowy, modny i idealnie dopasowany. Problem w tym, że prawie każdy sklep z bielizną swoją nową ofertę wystawia o wiele wcześniej i w lipcu może być po prostu za późno na zdobycie wymarzonego bikini, tankini czy stroju jednoczęściowego w wymarzonej barwie i fasonie. Zdecydowanie wygodniej będzie odwiedzić upatrzony sklep z bielizną wcześniej, by móc wybrać najnowszy krzyk mody w pasującym rozmiarze i kolorze. A co roku projektanci tworzą coraz ciekawsze projekty z wykorzystaniem nowoczesnych tkanin i dzianin, które szybko schną, pięknie się układają, są odporne na działanie słonej wody, piasku i kremów do opalania. W zależności od sezonu modne są stroje jednobarwne lub w wzory kwiatowe, geometryczne bądź zwierzęce. Różny jest też fason, od bardzo zabudowanych, ładnie modelujących sylwetkę strojów jednoczęściowych po skąpe bikini, które więcej odsłania niż zasłania.

Zakupy na wyprzedażach

Innym sposobem na zakup stroju kąpielowego i dodatków w postaci pareo, czy zwiewnej tuniki jest odczekanie pierwszej fali zakupów przez maniaków modowych i skorzystanie z jesiennych wyprzedaży. Faktem jest, że z tej alternatywy skorzystają jedynie te panie, których stroje z ubiegłych sezonów jeszcze wyglądają modnie, nie są ciasne lub nie rozciągnęły się tu i ówdzie. Owszem zmniejsza się wybór asortymentu, ale nadal można znaleźć bardzo modne i wygodne ubrania w bardzo atrakcyjnej cenie. Dotyczy to zarówno sklepów z bielizną on-line, jak i stacjonarnych. Z wyprzedaży skorzystają także miłośnicy kąpieli w lodowatej wodzie, gdyż dla morsów sezon zaczyna się dopiero w listopadzie i to wówczas może okazać się, że należy koniecznie wymienić wysłużony strój kąpielowy na zupełnie nowy wzór. Na szczęście sklepy z bielizną właśnie wtedy oferują największe rabaty i obniżki, chcąc przed nowym rokiem opróżnić magazyny z końcówek kolekcji. Niejednokrotnie obniżki wynoszą nawet do 70 procent. Jest to nie lada okazja, pamiętać jednak trzeba, że odwiedzając zima sklep z bielizną musimy założyć utrzymanie linii w kolejny sezonie.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win